ADAYLIK MÜRACAATINI YAPTIĞI GÜN KESİN ADAY OLACAĞINI SÖYLEDİ

Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu, yakınlarını arayarak “Kesin aday olacağım” müjdesini verdikten sonra adaylık Müracaatını yapmıştı.
İşte o andan sonra Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla görevinden istifa ettiği ve başkan adaylığı müracaatında bulunduğu 'KESİN ADAY' yapılacağı dillerden dile dolaşmaya başladı.


CHP ilçe teşkilatı ve seçmeni 20 yıldır olduğu gibi yine hop oturup hop kalkmıştı,”Eğer yine atama bir başkan adayı seçilirse, Bakırköy İlçesi bu durumu kabul etmez” dediler.


KOCASI AK PARTİ MİLLETVEKİLLİĞİNE, EŞİ CHP BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU


Üstelik, Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu'nun eşinin Ak Parti üyesi ve geçtiğimiz yıllarda Ak Parti Kastamonu milletvekili aday adayı olması ve Ak Partinin önemli isimleri ile siyaset yapması huzursuzluk yaratmıştı. CHP'liler böyle bir durum kabul edilemez açıklaması yapıyordu. Rant için özel bir ekip kuruldu iddiaları bile söylenir olmuştu.
Lakin, nafileydi tüm bunlar.


ÇÜNKÜ; Ayşegül Hanım'ın babası ve Ekrem İmamoğlu’nun babasının dostlukları yıllar öncesine dayanıyordu. İkisi de eskinin siyasetçisiydi.
Biri Belediye başkan yardımcılığı yaptı, diğeri imar komisyonunda görevler aldı. Meclis üyeliklerinde bulundular, başkan adaylık müracaatları var.
Görevleri gereği, taşı toprağı altın İstanbul'un altını üstünü her bir yerini didik didik ettiler.

İmar Planları çalışmaları vs. görevlerinde ellerini taşın altına soktular.
Siyaset - Ticaret – Belediyecilik üçgeninde Ovalıoğlu – İmamoğlu işbirliği hep devam etti.
Belediyeciliği bilmediğini her fırsatta söylese de babası ve Ekrem İmamoğlu’nun babasının desteğini hep yanında görecekti.
 

İşte, Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu bu yüzden Doktorluk mesleğini istifa ederek sonlandırmış, Başkan adayı yapılmıştı...


***

RÜZGAR GÜLLERİ NE YAPIYOR?
Atama başkan istemiyoruz diyen siyasetçiler arasında istifa edenler oldu. Bir kısmı Rüzgar Gülü misali rüzgarın estiği tarafa anında yön değiştirdi.
Dün Bülent Kerimoğluna, "ŞEKER GİBİ ÇOCUK" güzellemesi yapanlar bugün, Ayşegül ÖZDEMİR Ovalıoğluna “HANIM HANIMCIK” güzellemesi yapıyor.


Bakırköy'ü yaşanmaz hale getirenler hiçbir sorumluluk almadan 'Tam Gaz Yola Devam Edelim' istiyorlar. Olan da güzelim Bakırköy İlçesine oluyor. Tasasını da malı mülkü yağma edilen, anı yaşayamayan, geleceğinden endişe eden ilçe sakinleri çekiyor.


***
Bir sonraki yazımızın konusu; siyaset arenasında kendine hak ettiği yeri bir türlü bulamayan Ahmet Bahadırlı...
Bakırköy Belediye Başkanı olmak isteyen Ahmet Bahadırlı, hangi partiden aday olmak istiyordu?
Belediye Başkanlığı seçimlerinde niçin aday yapılmadı?
Eğer aday olsaydı hangi partiden aday olacaktı?
Siyaset sahnesinden çekileceği söylenen Bakırköy ilçesinin renkli simalarından Ahmet Bahadırlı ile ilgili merak ettikleriniz “Florya”dan çarşıya, çarşıdan karşıya” isimli yazı dizimizde...

'Vicdanınızın sesini dinleyin'

Whatsapp Görsel 2024 03 19 Saat 20.56.46 Ec7D5B1B

Whatsapp Görsel 2024 03 19 Saat 20.57.29 F19De288

Whatsapp Görsel 2024 03 19 Saat 20.57.05 52D2D068

CHP (CHP EŞBAŞKAN) EKREM İMAMOĞLU BAKIRKÖY'DE CHP (CHP EŞBAŞKAN) EKREM İMAMOĞLU BAKIRKÖY'DE