TAHT OYUNLARI BAŞLADI

CHP Bakırköy İlçe kadın Kolları Başkanlık seçimleri Haziran ayında yapılacak. Başkanlık için iki aday yarışacak. Biri Mevcut Belediye Başkanı Hamide Yazıcı,diğer isim Günay Mamati.

Yazıcı ile Mamati Akraba hem de çok yakınlar. Günay Mamati ile Hamide Yazıcı Hala Dayı çocukları Sevilen Sayılan Köklü bir aileye Mensuplar,İki Aday da Aileden Sıkı Solcu, İkisi de CHP”li bir Ailenin çocuğu olarak büyüdü

HAMİDE YAZICI

“İyi bir solcu olan eşimin sağlığında dönem dönem büyük sıkıntılar yaşadık,  O dönemlerde evimizde Ecevit’in kitapları var diye bize soba yaktırdılar ve tüm kitaplarımızı sobaya attırdılar...” diyerek kendisini birkaç cümle ile tanımlarken ..

GÜNAY MAMATİ

“Cumhuriyet Halk Partili bir ailenin çocuğu olarak büyüdüm. Hayatım haksızlık ve hukuksuzluklara karşı mücadeleyle geçti. ..... Siyasi kimliğim nedeniyle birçok yere sürgün edildim..... 45 yıl İBB ’nin farklı birimlerinde yönetici olarak çalıştım. Kadınların hayatın her yerinde ve özellikle de siyasette var olmaları için mücadelemi sürdürmeye devam ediyorum...” diyerek siyasette kadınların sesi olacağını belirtiyor ..

KADIN ÜYELER KARAR VERECEK

Hiç şüphe yok ki her iki Aday da birbirinden değerli bir o kadar da Kıymetli.Kim daha çok CHP”li ,ya da kimin siyasi kimliği ağır basıyor, ya da kıstas ne olacak ? Bilemiyorum ki??? Siyasi Partinin İçişlerine koyduğu kurallar çerçevesinde Oylama yapılacak aday belirlenecek.

BÜLENT KERİMOĞLU KABUS GİBİ BÜLENT KERİMOĞLU KABUS GİBİ

KADIN Üyeler Oy kullanacak ve Yeni Başkan Belirlenecek ,hepi topu bu . . 

ERKEK SİYASETÇİLER DİZAYN EDİYOR

Peki niçin yazdık tüm bunları. . . ? Adaylar Bir çok mahallede Toplantılar yapıyor kendilerini ve projelerini üyelere takdim ediyor, Bu pek Normal ,Normal olmayan şu : Kadın Kolları seçim yarışında kadınlardan çok Erkeklerin Sesi çıkıyor.

Taraf Tutan erkek Siyasetçiler, üyeler ve Partililer Sosyal Medya hesaplarından Propaganda yapıyor. Bir erkek taraftar “ Bizim aday seçilmeli” Paylaşımı yapıyor , diğer Adayın erkek taraftarı da boş durmuyor ... “ Bizim Aday seçilecek .”

MAHALLE MUHTARLARI DA SAHNEDE

Bir aday Proje açıklamış misal ; Karşı adayı destekleyen erkek siyasetçiler ayağa kalkıyor “ Yahu sen kendini Belediye Başkanı mı sandın ? ”

Bazı Mahalle muhtarları da Seçimlere dahil olmuş, Taraf tutan muhtarlar paylaşımlar yaparak destek bekliyor ,Dostane yaklaşımı zedeleyen paylaşımlarda var içlerinde , Peki bu tür gerginlik Yapanların amacı ne ?

KADIN KOLLARI BAŞKANLIK SEÇİMİNDE  ERKEK ÇEKİŞMESİ

Hem kim seçilirse seçilsin, Kadın kadına anlar birbirlerini ? Adı üstünde yahu KADIN KOLLARI. Kadın dayanışması Kadın kadına ve kafa kafaya verecekler,Dost hızım akraba demeden dostluktan ayrılmadan ve en Mantıklı düşünceyle Oy kullanacaklar.

Başkanı kim belirleyecek  KADINLAR??  Erkeklere Ne oluyor peki?? Parti içi Bir Taht Kavgası!! yaşanıyor ama ne ??? Taraflar arasında çekişmelerin olduğu da aşikar.

Bir şeyler ters gidiyor Sanki  ve Seçimleri kazanan hangi aday olursa olsun, Kazanan taraf ERKEKLER olacak. Görünen Köy Kılavuz ister mi?

Muhabir: Habermerkezi