Seçimden hemen önce üç otuz paraya satılan çok değerli bir arazimiz var.  Yine seçim öncesi personel alındığı iddiaları .
Velhasıl Bülent Kerimoğlu ilçe halkına Bakırköy seçmenine ihanet etti.  
Küçük hesaplar peşinde koştu Kerimoğlu. Nasıl ki nefsine yenildi film de orada koptu zaten. 
Yolsuzlukla anıldı, yüz kızartıcı olayların kahramanı oldu hep, hatalarını kabullenmedi. “Biri de bir, bini de bir” dercesine arsızlığı tavan yaptı, günden güne katmerledi rezilliklerini.


An itibarıyla Bakırköy Belediyesi tavanı akan bir gecekondu, leğen bile yok ki akan suyun altına koysunlar, durum tam da bu  aksini kimse söyleyemez. 

***

SANIK AYAĞA KALK 
Bakırköy Belediye Başkanı, başkan yardımcıları, imar ruhsat işlerinden sorumlu olanlar gibi kilit görevlerde rol alan bürokratların yargılandığı bir çok dava dosyası var.

Görevi kötüye kullanmak, rüşvet almak, rüşvete aracılık etmek, rüşvet istemek, çıkar elde etmek maksadıyla icbar suretiyle irtikap, görevinden kaynaklanan nüfuzunu bizzat kötüye kullanmak. Fazladan imar hakkı vermek vb. gibi suçlarla yargılanıyorlar. 
Yargılananlar arasında başkan, başkan yardımcısı meclis üyeleri dışında Belediyede görevli bürokratlar da var. 
İşte tüm bu dosyalara bir yenisi daha eklendi, bu kez bir inşaat şirketi yetkilileri de işin içinde.

***  

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE MAĞDUR OLMAYIN 
İddialar ağır; eski bir meclis üyesi ve ilçede faaliyet gösteren bir inşaat şirketi sahibi kentsel dönüşüm adı altında mülk sahiplerine tuzak kuruyor.
Bakırköy ilçesinin hemen her mahallesinde faal olan grup Florya ve Yeşilköy mahallelerinde yalnız ve kimsesiz insanları tercih ediyor, haklarını korumak isteyenleri de hukuk oyunlarıyla bertaraf ediyorlar.

***


İDDİALAR AĞIR 
İddialar çok vahim, onlarca mağdur var ve  haberimiz olmadan evlerimizi birilerine satmak istediler diyor. Suçlananlar arasında başkan yardımcıları var, İmar müdürlüğünden bir çok isim, tapu müdürlüğü görevlileri ve bazı bürokratların da suçlandığı davada bir çok farklı mağdurun da olduğu dava dosyalarındaki yerini aldı. Mağdur edilenler Bakırköy Belediyesinde organize bir yapının varlığından söz ediyor ve Bakırköy Belediyesi eliyle vatandaşlara kurulan bir TUZAK olarak nitelendiriyorlar bu davayı. İddialar o kadar tedirgin edici ki, sahibi olduğunuz evi gidip tapudan kontrol edesiniz gelir.
Bürokratlar, belediye görevlileri, meclis üyeleri ve inşaat şirketlerinin kurdukları ve motif gibi işledikleri bir yapıdan söz ediliyor. 
Akıllara durgunluk veren iddialar ve davanın tüm süreçlerini öğrenmek için takip edin takipte kalın...

Whatsapp Görsel 2024 05 10 Saat 17.47.51 5Baa8Be9

"O" SAPIK YAKALANDI "O" SAPIK YAKALANDI

Whatsapp Görsel 2024 05 10 Saat 17.47.51 10Ca1F72

Editör: Haber Merkezi