ATAKÖY 1. KISIM MAHALLESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI ATAKÖY 1. KISIM MAHALLESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

Arsa sahipli, imar hakkı da var peki neden inşaat yapılmasına karşı çıkıyor bu Mesture hanım derseniz söyleyelim, Mesture hanım evinin Manzarası kapansın istemiyor.


Defalarca mahkemelere müracaatları oldu bu inşaat yapılmasın dediler ... kanunsuz bir durum olmadığı için her seferinde itirazları reddedildi ..
Mesture Ayfer kaynar hanım ve dernek üyeleri Bakırköy Belediye başkanlığına gitti , Arsaya inşaat izni verilmesin diyerek taleplerini iletti..
Bakırköy belediyesinden Mesture hanım ve arkadaşlarına “  Arsa tapulu imarlı sahipli arsa , Kanunlar çerçevesinde inşaat yapma hakkı var siz ve bir başkası buna müdahale edemez biz de inşaat ruhsatı vereceğiz” açıklaması yapıldı


YETMEDİ 
Mesture hanım ve arkadaşları bu kez de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına gitti,Aynı taleplerini orada da yinelediler ...
İBB “ Vatandaşın arsasına ne yapacağına kendisi karar verir” diyerek bu kanunsuz ve hukuksuz talepleri geri çevirdi ...
Mesture Ayfer kaynar ve dernek üyesi birkaç kişi bu kez de Çevre bakanlığıyla irtibata geçti ... Arsaya inşaat yapılmasın manzaramız kapanmasın ..talep bu ...
Çevre bakanlığının verdiği cevap diğerlerinden farksızdı . . 
Mealen; Vatandaş parasını vermiş arsa satın almış arsa imarlı bir arsa ister inşaat yapar ister tavuk besler arsasında sana ne dedi.
Arkalarına baka baka döndüler ...


Ne kitaba uyuyordu istekleri ne kanuna ne adalete ne hukuka . . . Şimdi de yeni bir söylemle ortalığa çıktı Kaynar ve ekibi . . . 
Diyorlar ki Bakırköy Belediyesi veya İBB Belediyesi , ya da Devletin bir kurumu o arsayı satın alsın, inşaat yapılmamış olur, Evimizin manzarası da kapanmamış olur.
Tabi ki bu akla ziyan teklif de reddedildi.
Bitti mi peki bitmedi...
Ataköy 1.Kısımda  564 Ada 14 Parsel olarak bilinen İmarlı Araziye bu kez de hukuk oyunlarıyla inşaat yapılmasını engellemek istediler . 


ŞANTAJ YAPANLAR KİM?
Türlü gerekçeler öne sürülerek davalar açıldı ve Arsa  sahiplerine Şantaj yaparak tehdit edenler çıktı ortalığa.
Para ver yoksa dava açarım işlerini uzatırım diyen Soysuz siyasetçiler Peydah oldu . . 
Açtığım davayı geri çekerim ama şu kadar para ver diyerek şantaj yaptılar arsa sahiplerine.


TEHDİT VE ŞANTAJLAR TUTMADI
Cin olmadan adam çarpmaya kalkıştılar,rantiyeciler Para ver yoksa benim bölgemde iş yapamazsın diyecek kadar küstahlaştılar.  
Tek taraflı haberlerle kamuoyu yanlı bilgilendirildi, Para vermezsen olumsuz haberler yapar itibarını zedelerim diyerek gözdağı veren sözde gazeteciler algı operasyonlarıyla hukuksuzluğa çanak tuttu.


SON DURUM
Arsa sahipleri yalan yanlış ve algı operasyonlarıyla haber yapıldığı Gerekçesiyle bir gazeteye gönderdiği tekzip aslında olan biteni gözler önüne seriyor.
Ataköy 1.Kısımda  564 Ada 14 Parsel olarak bilinen İmarlı Araziyle ilgili haberler paylaşan yurt-haber isimli internet sitesine gönderilen ve olan biteni gözler önüne seren o TEKZİP yazısı;

123456

Editör: Haber Merkezi