ATAKÖY 1. KISIM MAHALLESİ

Ataköy Koruma ve güzelleştirme dernek başkanı Ayfer kaynar geçtiğimiz günlerde sahipli ve tapulu ve imarlı bir arsa hakkında “bu arsa toplanma alanı konut yapılamaz” diyerek aylar süren Protestolar düzenlemişti.

Oysa böyle bir hakkı yoktu ve olamazdı da . .

Ataköy Koruma güzelleştirme dernek başkanı Ayfer Kaynarın konut yapılmasın dediği o arsa Ataköy 1. Kısım mahallesi 564 ada 14 Parsel olarak biliniyor.

Ayfer Kaynar , Bakırköy belediye başkanı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Dönemin Çevre bakanlarının kapısını çalarak, bahse konu arsaya ev yapılmasına engel olunmasını istiyordu.

Her seferinde aynı Yanıtları aldı yetkililerden “O Arsa tapulu sahipli ve imarlı bir arsa, Arsa sahibi ne zaman ev yapmak isterse yapabilir..Sizin ya da bir başkasının buna engel olması mümkün değil “

Cumhurbaşkanlığına kadar giden dilekçelerden medet umuluyordu İsteğin devamı şöyleydi ... O Arsayı sahibinden devletin bir kurumu satın alsın ya da  belediye satın alsın, Park Bahçe olarak kullanalım.

Devlet o arsayı satın alsın manzaramız kapanmasın ;

Ayfer Kaynar”ın iddiaları talepleri ve önerilerinin Yasal hiçbir dayanağı yoktu, haksız hukuksuz mesnetsiz isteklerdi ..

Ayfer Kaynar Kararlıydı , O Arsaya Ev Yapılmayacaktı!!

"BEYİN CERRAHİ BİLE VAR AMA USTA YOK" "BEYİN CERRAHİ BİLE VAR AMA USTA YOK"

İlçe Belediye Başkanları, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ,  yardımcıları.  Çevre bakanları Farklı bakanlıklar ve Devletin tüm kurumlarını özellikle Ekrem İmamoğlu”nu...Dikkate bile alınmıyorlardı ama Her programında karşısına çıktılar İBB Önüne adeta kamp kurup sürekli Protestolar yaptılar.

Oysa Bakırköy belediyesi ve İBB Yetkililerinin açıklamalarına göre arsa sahipleri istediği zaman müracaat etme hakkına sahip ve Konut yapımı için önünde hiçbir engel bulunmuyor.

İNŞAATA BEKÇİ ARANIYOR

Sahipli imarlı bir arsa ve Plan projeleri çizildi İnşaat hazırlıkları başladı ,Ruhsat süreci bittikten sonra Önümüzdeki günlerde ilk kazma vurulacak ve O Arsaya Konut yapılacak.. Müteahhit firma İnşaatta çalışacak Bekçi bulmak için ilanlar bile verdi . . 

Editör: Serdar Tay