KİMİN DERNEĞİ DAHA BÜYÜK?

Derneklerimizin gündemi Yoğun hem de çok davetler,Açılışlar...  Etkinlikler ve türlü organizasyonlar, Biri bitmeden diğeri başlıyor. Öyle faaller ki hızlarına yetişilemiyor, Bu arada Dernekler arası yıllardan bu yana süregelen “Kimin Derneği daha büyük?”  çekişmesi var ki Sormayın gitsin.

Gün yapan hanımlar gibi, toplaşmak için bahane arıyorlar bir araya geldiklerinde de Sosyal Medya Paylaşımları yaparak  sözüm ona birlik beraberlik içerisindeyiz mesajı veriyorlar

“MİS GİBİ BOĞAZ HAVASI “

Yaz mevsiminde Boğazlarda Tekne turları Türlü  pozlarla paylaşılan fotoğraf altına da “ İyi geldi valla , Püfür püfür esiyor Mis gibi Boğaz havası aldık .”

“KAPLICA SUYU PROSTATA İYİ GELDİ”

Kış mevsiminde Kaplıca turları yetişiyor imdatlarına  “ . Ay Sıcacık sular ısıttı bizi, hem Prostata iyi geliyor” Başlığı,  üste de Peştemaller eşliğinde çekilen bir fotoğraf, kış sezonu da bitti . .

“ HEPİMİZ PEK Bİ MUTLUYUZ”

Sazların çalındığı, Meylerin içildiği bir video paylaşımı yapmışlar geçtiğimiz günlerde,  Davetliler masalarından çalınan sazlara eşlik ediyor,Herkes pek bi mutlu .

Davet sahibi keyifli hallerini an be an kayıt altına almış, Sosyal Medyasında Dost düşman görsün diye de paylaşmış ” Oh ne eğlendik ne eğlendik”

KARGA KILAVUZ OLURSA!!

Yine bir Dernek başkanı Üyeleri ve davetlileri; Yedik içtik eğlendik aha bu da kanıtı der gibi, Menemen Testisi gibi dizilip topluca bir fotoğraf Çektirmişler.

Yüzkızartıcı suçlardan yargılanan başmisafirle sarmaş dolaş pozlar eşliğinde Gurur Tablosu gibi paylaşmışlar faaliyet raporlarını.

“ GÖRÜN İŞTE BİZDEN MUTLUSU YOK “

birkaç üye “ Çok ama çok mutluyuz Acayip ötesi mutluyuz “Yorumları yapmış fotoğraf paylaşımına.

Bakırköy insanına zerre katkısı olmayan Bazı dernekler Abidik Gubidik Boş beleş gündemlerle kendilerini eğlendiriyorlar.

Yahu bizim hiç mi derdimiz yok ve hiç mi derdimiz olmadı ...? Hem siz Hangi sıkıntıya ne çare buldunuz ?

Otopark sorunu yaşıyoruz Bakırköy  ilçesinde 20 yıldır hiçbir Otopark projesi yapılmadı uygulanmadı  geliştirilemedi, neden?

İlçe halkına ait olan İki Huzurevimiz Kapatılırken neden engel olunmadı mesela ?

***

KENT KONSEYİ

Utanç Vesikası haline gelen sıkıntıyı dile getirelim önce;

Sahil yolunda Motorcular Ralli bile düzenliyor, Mahalle halkı İlçe Belediyesinden tutun İBB Ekiplerine kadar rica minnet yalvar yakar arar oldu. Birkaç göstermelik hamleler sonrası durum yine aynı mahalle halkı ve sahilde bulunan yayalar  Motor teröründen kurtulamadı. .

Bu ve benzeri sıkıntılar kent konseyinin çözmekle yükümlü olduğu kent sorunlarıdır ama umurlarında değil . .

Soralım o halde ;

Kent Konseyi başkanı olarak Yeşilköy sahilimizi niçin Motorlu araç girişine kapatamıyoruz? Bir proje ve veya öneriniz oldu mu?

Bu ve benzeri konular Kent Konsrin çalışma alanınızla ilgili ve sıkıntıların giderilmesinde katkınız olması gerekiyor , Sizin sorumluluğunuzda

Çöplerimizi bile medeni bir şekilde imha edemiyoruz mesela evimizden çıkıp çop konteynırına atılan kadar bir başıbozukluk var ...

“NEREDE BU DEVLET, NEREDE BU MİLLET” “NEREDE BU DEVLET, NEREDE BU MİLLET”

Örnekler o kadar çok ki ...Ama bizim gördüğümüz çözüm sunacak kapasitede yok icraat hiç yok  . .

Kent Konseyi”nin Bakırköy ilçe halkı adına nasıl bir katkısı oldu . . Hangi projeleri tasarladılar geliştirdiler sundular hayata geçirdiler Bilgi verirlerse paylaşırız  . .

Editör: Serdar Tay