KIZMACA DARILMACA GÜCENMECE YOK

Dernekler demiştik Bazıları tabi! ! !  Sürdürülebilir,uygulanabilir ve veya hayata geçirdikleri biz yaptık diyebilecekleri dişe dokunur bir Proje üretememişler yıllar yılı.

Siyaset simsarı dernek başkanları,Kolay yoldan para kazanmanın derdine düşmüş. Saman altından su yürütmenin derdinde, Ne Bakırköy umurlarında ne Bakırköylü” Demiştik

VAY SEN MİSİN BUNU DİYEN?

İncinenler olmuş . . . Yalanlayamasalar da Kendilerini savunmuşlar;  Bir Dernek başkanı haber salmış etrafa “  Vay efendim biz geçen sene fakirler için yardım Kolisi dağıttık . . Deprem oldu Koli koli malzeme gönderdik..” Demişler hem bizeneymiş???

Yeşilciler var ...Yeşili pek sever korur kollarlar Yeşile yatırım yapanlar derneği Can evimizden vuran paylaşımlar yapmış   “ . . Şeftali çekirdekleri ve kiraz çekirdeklerini çöpe atmadık toprağa diktik , Senede bir gün sahildeki Şaşal şişelerini de topluyoruz  . . “ Kıskananlar çatlasın . .

Magazin figürleri gibi kınamışlar haberimizi . .Velhasıl başlıkta da dediğimiz gibi ;Kızmaca Darılmaca Gücenmece Yok. Sorularımız da Sorunlarımızda henüz bitmedi zaten ..

***

TARİH: 2009

TOKİ, açık artırma ile satışa çıkardığı Ataköy 9-10. Kısımda bulunan Çok değerli bir araziyi Kızılay'a sattı.

ARSA; 2 Bin 57 Metrekare TOKİ İhalesiyle 1Milyon 852 Bin liraya Kızılay Bakırköy Şubesi Tarafından satın alındı.

İhaleye Türk Kızılay”ı adına katılan Kızılay Bakırköy Şube Başkanı İbrahim Ethem Veli;

TOKİ Arsası olduğunu öğrendik “bize Satın” dedik ...” Olmaz” dediler, Mevzuat gereği İhale yapıldı, İhaleye katıldık. Çok iyi bir fiyata satın aldık..” dedi .

UYGUN FİYATA ALDIK

Arsanın fiyatı hakkında sorulan sorulara ; “ Ticari olarak düşünüldüğünde  1 Milyon 852 Bin lira uygun bir fiyat  “Çok uygun” yanıtını verdi İbrahim Ethem Veli; huzur evi yapmak amacıyla aldık. Ancak, daha uygun bir amaç için de kullanılabilir, Çok kapsamlı Huzurevi yapmayı planlıyoruz . .

Bu arsada bulunan Atatürk'ün heykeli ve Selanik evini de yapılacak olan projede uygun bir şekilde kullanacağız ve muhafaza edeceğiz. Hatta bunlar daha da iyileştirilebilir."

Haberin özü bu Peki ya sonrası?

Bakırköy Belediyesi Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen BEŞ Yıl boyunca İnşaat için Ruhsat vermedi . .  

ŞANTAJ MONTAJ TEHDİT ŞANTAJ MONTAJ TEHDİT

TARİH 2014

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu Seçildikten kısa bir süre sonra İnşaat Ruhsatı verdi. Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu mevcutta bulunan 44 ağacın zarar görmeden başka bir yere 1044 ağaç olarak dikileceğinin sözünü verdi. Engelliler için gerekli olan tüm donanımın binada olacağını, katkıda bulunmak isteyen tüm hayırseverlere Belediye olarak teşekkürlerimizi sunarız diyerek Konuşmasını tamamladı Ruhsatı takdim etti toplantıyı kapattı.

Yıl 2014 İnşaat başladı ..Temel atıldı Birkaç kat yükseldi ....Tam on sene geçti . . .

TARİH 2024  

Kızılay İnşaatı olarak bilinen arazinin hali içler acısı. Betonu eskimiş demirleri çürümüş, Yarım yamalak ve atıl vaziyette duruyor Çok kapsamlı Huzurevi Projesi başlamadan bitti desek yeridir .

BETON YIĞINI

Güzelim Arazi Betona gömülmüş vaziyette duruyor...Maksimum 2 yılda bitirilebilecek bir İnşaat niçin 10 yıldır bitirilemedi?

***

Ateş Ünal Erzen 5 yıl boyunca İnşaatın yapımına Hangi yasal gerekçelerle Ruhsat izni vermedi ve Neden?

Yeni başkan Bülent kerimoğlu Hangi yasal gerekçeler oluştu da,İnşaat Ruhsatı verdi verdi?

Kerimoğlu”nun Ruhsat verdiği Yapımına izin verdiği inşaat niçin bir türlü tamamlanamadı?

O İnşaat bittiğinde Hastane mi olacak ,Huzurevi mi yoksa Sağlık Ocağı mı ? Bakırköy Belediyesinin hissesi var mı ? Bakırköylü insanlarımız -bitmesi halinde –burada verilecek olan hizmetlerden faydalanabilecek mi ?

****

????

Kerli Ferli adamlar neredeyse Memleket meselesi haline getirdiler de o Arsaya inşaat yapamadılar, Sebep ne?

Ruhsat ayabilmek için Hatırlı dostlar devreye girdi ama neden ?? Yasal olmayan bazı durumlar mı vardı??

Bir yanda Kızılay yönetimi diğer tarafta Belediye ve Devletin Kurumları 15 seneden bu yana çözüm bulamadılarsa O Beton yığını gelecekte bir 15 yıl daha hançer gibi saplı duracak mı?

****

Rant var mı rant . . . Asıl soru da bu . . Rant varsa Millet yararına kullanılacak mı ? Yok eğer rant yoksa Millet yararına ise bu projeye neden geçit vermediler yıllar boyu

Haydi bakalım Dernekçiler üzerinize alının ve cevap verin  . .  

Editör: Haber Merkezi