NİTELİKLİ ELEMAN SAYISI ÇOK AZ 

2022-2023 Sayıştay raporlarına göre Bakırköy Belediyesi bünyesinde görevli 1472 Personel var.

Raporlara göre ; Kaba hesapla 400 – 500 kişilik bir personel listesi olması gerekirken bu sayı çok ama çok abartıydı.Gelirin neredeyse tamamı!! Personel giderleri olarak harcanıyordu.

BANKAMATİK ÇALIŞANLAR KİM?

Bakırköy Belediyesi Personeli yüzlerce kişinin işe gitmeden maaş aldıkları, Bankamatik Tabir edilen bu insanların bazılarının Belediye binasını bile bilmedikleri gazete haberlerine konu oldu yıllardır.

Bankamatik Çalışan olduğu iddia edilen yüzlerce isim Deşifre edildi... İddialar doğruysa Alenen Suç işleniyordu.

Günümüze gelirsek ... 1600 ve belki de fazlası Personelimiz var .. bu Binlerce personel hangi birimde ne iş yapıyor ?

İNSAN HAYATI BEDAVA İNSAN HAYATI BEDAVA

Yardımcılarıyla beraber Müdürleri isimlerini sayamazsın . . Şeflerin bini bir para, Danışmanlar ayrı bir alem ..

Saha teftiş sorumlusu bir başka onu teftiş eden birim başka ... Sorumlu Müdürler var  . . . O Müdürlerinde şefleri . . . .  Var işte var herkese bir iş var . . .

Halbuki Sahada Temizlik işçileri ,yol bakım ağaç budama vs gibi işleri yapan emekçileri görüyoruz onların sayısı da toplasan 50 Kişi Yüz kişi. 2 Yüz olsun yahu!! Var evet bir çok birim var ulaştırma fen işleri Sağlık İmar vs Lakin nitelikli Personel sayısı Az.

  “ SEN AĞA BEN AĞA Bİ İNEĞİ KİM SAĞA?”

Bakırköy Belediyesinde Hizmetlerin Sağlıklı yürütülmesi anlamında çok ama çok ciddi sıkıntılar var bunun da tek sebebi İşini layıkıyla yapacak Uzman Personelinin olmaması, Varsa da Bir elin parmakları kadar diyelim..

Acil çözülmesi gereken ve sıkıntılı bir Konu...

Editör: Haber Merkezi