Adalet Partisi (AP) Genel Başkanı Vecdet Öz'den Cumhur İttifakı Bakırköy Belediye Başkan adayı Ali Talip Özdemir'e tam destek.

AYŞEGÜL ÖZDEMİR OVALIOĞLU VE MECLİS üYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR AYŞEGÜL ÖZDEMİR OVALIOĞLU VE MECLİS üYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz; 33 yıllık dostluğumuz ve devletin bir çok kademelerinde birlikte çok güzel projeler yaptık.
Yerel seçimlerde partiden çok, adayın kim olduğu önemli bizler de AP olarak Ali Talip Özdemir'i destekliyoruz çünkü bu bilgi bu tecrübe zayi olmamalıdır.

Bakırköy için eksik olan hizmetlerin tamamlanabilmesi için Ali Talip Bey'e mutlaka ihtiyaç vardır diye konuşan Vecdet Öz, Ali Talip Özdemir'e desteğimiz tam diyerek seçimlere iki gün kala destek vereceklerini açıkladı.

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, Bakırköy Belediye Başkan Adayı Ehan Yalçın’ın Ali Talip Özdemir lehine çekildiğini belirterek yerel seçimde partiye değil kişiye önem verilmesi gerektiğini söyledi.

VECDET ÖZ KİMDİR
Adalet Partisi'nin Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz, 15 Aralık 1959 tarihinde Samsun'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamlayarak Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olmuştur. Ardından İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü'nde doktora eğitimini tamamlayarak PhD unvanını almıştır. Doktora sonrası aynı enstitüde girdiği sınavı kazanarak öğretim üyesi kadrosuna atanmıştır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel yayını ve biyoterör konusunda yazarlığını yaptığı bir ders kitabı bulunmaktadır.

BULUNDUĞU RESMİ VE İDARİ GÖREVLER:
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kan Merkezi Müdürü (1989-1993)
Sağlık Bakanlığı İstanbul Bölge Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürü (1993-1995)
Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Müsteşar Vekili (1995-1998)
KKTC/TC Ortaklık Konseyi Üyesi ve Türkiye Kıbrıs Masası Başkanı (1996-1998)
İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı (2005-2013)
İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi, Enstitü Kurulu Üyesi ve Müdür Yrd. (2013-2015)
Adalet Partisi Genel Başkanı (2015-Halen)