Güncel Politika Magazin Spor Sağlık Özel Haber Vİdeo Haber Yazarlar
ABONEYİZ ABONE !!!
" YİNE KAYBOLACAK MISIN SAYIN KILIÇDAROĞLU?"
" SEVİN BENİ "
BAYRAK TAŞIYICI ...

KERİMOĞLU HİZMETTE SINIR TANIMIYOR

Tarih: 13.07.2015, 03:31 | MAGAZİN
Damal Belediyesi tarafından bu yıl 19. Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal festivali etkinlikleri kapsamında en güzel boğa, inek ve buzağı yarışmaları yapıldı. Ardahan dışından da gelen çok sayıda vatandaşın katıldığı şenliklere bu sene ilgi büyüktü. Şenliğe, Damal Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Damal Belediye Başkanı CHP’li Ergin Önal , CHP eski Milletvekili Ensar Öğüt Katıldı Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu , Başkan Yardımcıları Emrah Topkaya ,Taner Öğünç ve yaklaşık 5 bin kişi de katılımcılar arasındaydı.

“ ATATÜRKÜN İZİNDE VE GÖLGESİNDE DAMAL ŞENLİKLERİ”
Bu yıl 19’uncusu düzenlenen ’Atatürk’ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri’ kapsamında ilk olarak, Damal ormanlığındaki festival alanında halk oyunları ekipleri gösterisi sundu, ardından Türk Halk Müziği sanatçısı Güler Duman ve Özgün Müzik Sanatçısı Mazlum Çimen konser verdi.
 BULUTLU HAVA İZLEYİCİLERE KÖTÜ SÜRPRİZ YAPTI
Ardahan'ın Damal İlçesi’nde, 15 Haziran ile 15 Temmuz tarihleri arasında Karadağ sırtlarına yansıyan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sülietini izlemek için toplananlar havanın bulutlu olması nedeniyle ’görünmez’ diyerek dağıldı. Ancak havanın aniden açmasıyla mucize ortaya çıktı ve birçok kişi bu görüntüyü göremedi.
Festival alanından Atatürk’ün silüetini izlemek için ilçeye bağlı Ata Mahallesi’ndeki seyir alanına geçildi. Karadağlar’ın eteklerinde saat 18.00’de izlenmesi planlanan Atatürk silüeti, hava muhalefeti nedeniyle görülmedi. silüetin izlenmesi, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.
SİLÜET RAHAT İZLENSİN DİYE BAKIRKÖY BELEDİYESİ SEYİR ALANI YAPTI
Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, bu yıl 19.’su yapılan Atatürk’ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri’ne yoğun bir katılımın olduğunu söyleyerek, "İlk kez bu kadar büyük bir katılım oldu. Ancak, hava muhalefeti nedeniyle Atatürk silüetini izleme programımızı iptal etmek zorunda kaldık. bugün görmesek de her zaman görüyoruz" dedi.
Belediye başkanının bu açıklamasından sonra ,  Kalabalık dağılıp gitti ve sonrasında ilginç olay yaşandı Kısa süre sonra  havanın aniden açması ile süliet bir kez daha ortaya çıktı.
Bulutlu hava nedeniyle iptal olan seyir alanındaki program daha sonra güneşin açması ile birlikte Atatürk’ün silüeti kısmen de olsa görülmeye başlandı. Bunu fırsat bilen bazı vatandaşlar da fotoğraf çekti.
Damal Belediye Başkanı Ergin Önal,yaşanan bu ilginç durum sonrası ;  "Hava muhalefeti bizi yanıltınca Atatürk Sülietini izleme programımızı iptal etmek zorunda kaldık. Bulutlar dağılıp ortaya çıkınca biz de şaşırdık" diye konuştu.
SİLÜETİN RAHATÇA İZLENEBİLMESİ İÇİN SEYİR ALANI YAPILDI
Düzenledikleri festivalle , aynı zamanda insanların da kaynaşmasını sağladıklarını ifade eden Önal,’’Amacımız, Damal’da her yıl ortaya çıkan  Atatürk’e ait bu doğa harikası olayını, hem tanıtmak ve hem de hak ettiği değere ulaştırmaktır. Bu vesileyle bu mucizeyi daha çok tanıtmış olacağız" dedi.
Başkan Önal, Atatürk siluetinin rahatça izlenebilmesi için bu yıl seyir terasları ve sosyal tesis yaptırdıklarını da söyleyerek, seyir terasları ve sosyal tesislerin yapımına büyük destek veren Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğluna da teşekkür etti.
KERİMOĞLU ATATÜRK SÜLİETİNİ GÖREBİLDİ Mİ ?
Düzenlenen festivale Maddi destek veren Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu  , Atütürk sülietini görebildi mi bilmiyoruz, Ancak , Sayın Başkanın Bakırköy ilçesindeki sorunları  görmeye davet ediyoruz . Seçildiği günden itibaren göze görülür dişe dokunur hiçbir proje üretemeyen başkan ve ekibine olan güven gün be gün sarsılıyor , Bu gidişle ,  Başkan Kerimoğlu Siyasi Hayatına bir dönem belediye  Başkanlığı yaparak son noktayı  koyacak …
Peki Bakırköy” ün sorunları derken , nelerdir sorunlar?   bir tane değil ki , hemen her birimle ilgili , örneğin ; Daha fazla yeşil alanlar istiyor Bakırköy”lü yurtaşlar .
 Otopark sorunu İlçede hemen her mahallede yaşanmakta , Bozuk  kaldırımlarında yürümek marifet istiyor , Sinek ve haşere”ler evlerimizde çünkü düzenli ilaçlama yapılmıyor .
 İmar sorunları ( kentsel dönüşüm) başlamadan bitti . . Ruhsat müdürlüğünde olan bitenler ise en vahimi , Esnaf , işletmeci ve işyeri açmak isteyen dükkan sahipleri ruhsat almak için tabiri caizse sırat köprüsünden geçirtiliyor  ve onlarca kişiyle yaptığımız görüşmelerde ,  Esnaf ve işyeri sahiplerinin iddiasına göre  RÜŞVET vermek zorunda bırakılıyorlar,  öyle ki hem ruhsat işlerinde hem imar müdürlüğüyle ile ilgili “ Bakırköy Belediyesinde Rüşvetin tarifesi var”  haberleri ayyuka çıkmış durumda  ve maalesef bu tür yüzkızartıcı haberler yerel gazetelerin manşetlerinde yer alıyor .
 İŞTE O ŞİKAYETLERDEN BAZILARI
“ ÇÖZÜM İÇİN BİR ŞEY YAPILMIYOR , CİDDİYE ALINMIYORUZ “
Kartaltepe Mah. , mektupçu Sok, gençler Cad. , filiz Sok. Bulunan çöp tenekesi kaldırıldı. Mahalle sakinleri çöpleri kaldırımlara atıyor. Koku ve sineklerden nefes alınmıyor. Bu zamanda böyle bir durum ilgili makam sahipleri için utanç verici bir durum.

Çevre düzeni ve sağlık açısından tehdit oluşturan bu durum sokağa bırakılacak bir çöp tenekesi ile düzeltilebilir. Bunu sağlayamayan yetersiz yönetimin Bakırköy İlçesinin her sokağını sorunlu hale getirmesini üzülerek takip ediyorum. Telefonla durumu bildirmemize rağmen aksiyon alamayan sorumluları kınıyorum. Bizi ciddiye almadıkları ve çözüm için bir şey yapmadıkları için gelecek yerel seçimlerde oyumu kime vermeyeceğimi biliyorum.
“ MEMURLARIN İNSAFINA KALDIK”
28.05.2015 tarihinde 16:10 gece Bakırköy belediyesine vergi ödemek için gittiğimde veznenin 16:30'da kapanacağını ve bekleyen kişi sayısı olduğundan vezne numarasının iptal edildiğini ve sıra numarası alamayacağımızı ilettiler. Hatta o kadar yardımsever bir çalışan var ki yarın gelebileceğimi veya hafta sonu gelebileceğimi iletti. Sanki ondan başkası düşünemiyor.

Özellikle daha 20 dakikanın olduğunu ve vezne kapanma saatinden önce geldiğimi ve benim numara alma hakkımın olduğunu eğer 16:30'dan sonra gelen insanları almayıp bizim işlemlerimizi yapması gerektiğini ifade ettiğimde saat 18:00'a kadar mı çalışalım gibi bir tersleme ile karşılaştım. Mesaj gönderirken hemşehrimiz demekle olmuyor...
“ OSMANİYE MAHALLESİ  PAZAR KABUSU YAŞIYOR”
Bakırköy Osmaniye semtinde pazar günleri bile kapımızın önünden arabalar çekilmektedir. Otoparkı olmayan apartmanlardan oturduğumuzdan arabalarımızı park edecek yer bulamıyoruz. İmza toplayıp yeni düzenleme yapılması yönünde karar aldırdık ama hiçbir düzenleme yapılmadı. Osmaniye semtinde ikamet edenler olarak hepimiz bu konudan şikayetçiyiz.
“ BOTANİK PARK FİYASKO “
Bakırköy belediyesinin tesisi botanik parka anneler günü için yer ayırttık kahvaltının 14:00'e kadar olduğunu söylediler. Saat 11:30 gibi gittik diğer misafirlerimiz ise 12:30 gibi gelecekti ama fiyasko! Saat 12:00 de kahvaltı toplandı açıklamaları ise: Böyle olacağını düşünemedik çok talep oldu malzeme kalmadı yapabileceğimiz bir şey yok bunun sorumlusu biz değiliz sorumlu şuan burada değil.

Peki böyle özel bir günde bunu ön görememeleri bizim suçumuz mu? Aç kaldık tek bir sorumlu bile bize yardımcı olmadı. Hizmet sıfır çözüm sıfır anlayış sıfır. Ama iş para almaya gelince kuruş hesabına kadar yaptılar. Oraya yeni kafeler açacağınıza önce aktif olan mekanlarınızı işletmeyi öğrenin...
“ RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİ BAHÇESİ KÖPEK ÜRETİM MERKEZİ GİBİ”
Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi bahçesinde bulunan köpekler sabaha kadar havlayarak bölgede yaşayan insanları rahatsız ediyorlar, son zamanlarda bahçe dışına çıkmaya da başladılar. Yaklaşık 40-50 köpek yaşıyor burada, geçen gece aracımı park ettikten sonra 3 tanesi bana saldırdı. Kendimi ısırılmaktan zor kurtardım. En yakın zamanda önlem alınmasını istiyorum. Bu hayvanları çok seven varsa alsın evinde baksın.
“ BAŞIBOŞ SOKAK KÖPEKLERİNDEN CANIMI ZOR KURTARDIM”
Bakırköy Belediyesi sınırlarında bulunan Egs Business Park Bloklarında çalışmaktayım. Aylardır metro ile bloklar arasında bulunan kimi zaman 7 kimi zaman sayısı 15'e kadar çıkan köpeklerin insan hayatını riske ettiği, kovaladıkları konusunda belediyeyi defalarca kez aramama rağmen herhangi bir işlem yapmadılar. Belediyenin bu konuda önlem alması için illa ki buradaki köpeklerin insanları ısırması veya daha kötü sonuçlara uğratacak hale mi sokmaları gerekiyor.
“ YOLLARIMIZIN BOZUK HALİNİ GÖRMÜYORMUSUNUZ “
Florya Basınköy'de ikamet etmekteyiz. İşim icabı aracımla güzergah olarak kullandığım Harman sokak ve de özellikle Ekşinar sokak Koru Florya civarı yollarda bol miktarda çökmeler olup çukurlarla birlikte delik deşiktir.

AVM bitmiş olmasına rağmen yollar kamyon ve de ağır vasıtaların vermiş olduğu hasarlı olarak aylardır ilgisizce beklemektedir. Bakırköy Belediyesi bu söz konusu sokaklarla hiçbir şekilde ilgilenmemesi vatandaşlarını ihmal etmesi kadar araçlarda hasarlara neden olmaktadır. Yetkilileri en kısa sürede araçları ile bu yolu kullanmaya gerçekleri yerinde görmeye davet ediyorum.
“ ÇÖPLER SOKAKLARDA , ÇÖP KONTEYNERİ İSTİYORUZ “
Zeytinlik Mah. Taşevler Sokak'ta çöpleri sokağa atıyorlar.Biriken çöpler koku sinek ve gürültü sokak sakinlerin canından bezdirdi. Şikayet etmemize rağmen ilgilenen olmadı. Çöp KONTEYNERİ konmasını talep ediyoruz.Bu arada sayın başkanının memleketi olan Ardahan Damal ilçesine Yaptığı maddi yardımların nereden karşılandığını da merak ediyorum ..

“ DAMAL İLÇESİNE YAPILAN YARDIMLAR KİM TARAFINDAN KARŞILANIYOR ?”
Vatandaşların sosyal medya ve sosyal iletişim vasıtalarıyla çözüm istedikleri sorunlardan bazılarıydı bunlar . Bu arada gazetemize telefon ve mailile ulaşan Bakırköy”lü yurttaşların bilmek istediği bir konu daha var . “ Bakırköy Belediye Başkanı ,Bülenet Kerimoğlu”nun Memleketi ,   Ardahan , Damal ilçesi  ve başkanımız seçildiği günden bu yana defalarca Ardahan”a gitti ve Damal ilçesine maddi ve manevi  katkılarda bulundu  , Araç ,  gereç çöp konteyner”i , fakir öğrenciler için giysi , vb .. Peki bu maddi manevi  yardımlar nasıl ve  nereden karşılanıyor ? Bakırköy belediyesi bütçesinden bugüne kadar Damal ilçesine , Damal belediyesine,  ne kadar maddi yardım yapılmıştır ? Yardımların kaynağı nedir ?  
Tekrar haberimizin başına dönersek ,  “ Damal Belediyesi tarafından bu yıl 19. Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal festivali etkinlikleri kapsamında en güzel boğa, inek ve buzağı yarışmaları yapıldı.  Ancak Kerimoğlu , Karadağ sırtlarına yansıyan Mustafa Kemal Atatürk’ün sülietini göremedi,  seneye kısmet olur dileklerimizi iletiyoruz kendisine ve vesileyle Bakırköy ilçesiyle ilgilenmesini , istiyoruz kendisinden .

Resim Galeri
  • Yaratıcı Zihinler dur durak bilmiyor
  • Yaratıcı Zihinler geleceğin Bilim Adamlarını yetiştiriyor
  • Kerimoğlu toplantı yapan işçilere Rest çekti
  • Mecliste helalleşti sıra ilçe halkında
  • Şevval Sal , Kerimoğlu düeti
  • Kulaklarımızın pası silindi
  • Leyla ile mecnun sahnelendi
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bakırköy'de açıldı ...
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden Düşünen Şarkılar
< >