BEDAVA USTA SERVİSİ

 “ . . Siyaseti bilmem ama öğreneceğim ,İlçeyi de çok iyi bilmem ama kısa sürede onu da öğrenirim ... Hep beraber el ele ilçemizi yöneteceğiz sizi OY Verdiğinize Pişman ettirmeyeceğim ...” Bu sözler Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu”na ait ... Seçim öncesi hepimizin hayatına dokunacağına söz vermiş ve seçmenden oy istemişti ..

SEÇİM VAATLERİ

Seçim vaatlerinin en ilginci USTA servisiydi, Ovalıoğlu ;önem verdiğim bir proje , Bakırköy ilçesinde USTA Bulmak o kadar büyük sorun ki, Beyin Cerrahı bile var ama Usta yok diyerek hayata geçireceği projeyi şöyle anlatmıştı

Evin işleri biter mi Hiç? 

DEVLETİMİZ VAR OLSUN DEVLETİMİZ VAR OLSUN

Ovalıoğlu ; tamirat tadilat ve teknik destek gibi işleri Kendi bünyemizde kendi personelimizle yapacağız” diyerek , Bedava usta servisiyle vatandaşa hizmet edeceğinin müjdesini verdi..

Misal ; Bataryanız su damlatıyor, ne lazım Tesisatçı usta  lazım...Panoda sorun var Evin sigortaları sürekli atıyor, Elektrikçi Usta lazım.Yıpran an koltuklarımız için , koltuk kaplama ustası lazım,  Televizyon ekranında çizgiler belirdi,  Usta aranacak.Merdiven korkulukları yerinden çıktı, kaynak yapılacak usta lazım, Yeni perdelere yeni Korniş takılacak, Çağırın gelsin Usta... 

Peki usta yoksa ne yapacağız?? Usta var ama işini layıkıyla yapanı bulamıyoruz . Beyin Cerrahı bile var ama Usta yok. . Peki işimiz yarım mı kalacak  . . 

HAYIR !

Belediye Başkanı Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu vatandaşa hizmet etmekte kararlıydı, Aradığı ustayı bulamayanlar Bakırköy belediyesini arayarak destek isteyecekti

USTALAR BAKIRKÖY BELEDİYESİ PERSONELİ

Bakırköy Belediyesini arayan, tamirat tadilat ve teknik destek gibi işlerde yardım isteyenlerin imdadına Belediye bünyesinde görev yapan personelleriyle üstelik ücretsiz olarak yapacaklar. Bilenler bilmeyenlere anlatsın USTA hizmetlerinden  mahrum kalmasın.

USTA EKSİK KALSIN !!

Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu ve ekibi, göreve geldiklerinin 3. Ayına girdiler ve elle tutulur gözle görülür hiçbir faaliyetleri olmadı . . Oysa ; Vatandaşın sıkıntısı bitmiyor ve hatta dertler katlana katlana büyüyor.

Pazarımız yok sebze ve meyveyi marketlerden almaya zorlanıyoruz . . Ucuz ve kaliteli gıdaya ulaşamıyoruz..Trafik kabusumuz oldu otopark sorunu günden güne büyüyor,

Kentsel dönüşümde en ufak sarsıntıda bile yıkılacak onlarca bina var Binlerce insanın hayatı söz konusu ama ağır hasarlı ve hasarlı raporu olmalarına rağmen yıkılmayan bina sayısı bir hayli fazla.

Sosyal hizmetler yok denecek kadar az ... Aşevi ve Huzurevlerimiz kapatıldı.İlçede mahalleler arasında ulaşım yok ve mutlaka olmalı,Tam donanımlı Ambulanslarımız olacaktı,  Geriatri merkezleri açılacaktı,Emekliler ve ihtiyaç sahiplerine Pazar desteği verilecekti. Kadın el emeği ve e-ticaret yapmalarına imkan tanınarak kadınlara destek verilecekti.

Sokak canlarımız için Gezici aracımız olacak . . . veterinerlik hizmetleri olacak ... barınak bakımdan geçecekti..Sokak hayvanları kısırlaştırılacak, günlük hedef 11 – 12 sokak hayvanı kısırlaştırılırsa sorun birkaç yılda bitecekti.Sokaklara kulübeler koyulacak, sokak hayvanları için düzenli besleme yapılacaktı

Yaya kaldırımlarına Ebeveyn istasyonu kurulacak, Anneler çocuklarının ihtiyaçlarını burada karşılayacak,  Süt emzirecek , çocuğun altı temizlenecek,ebeveynler bu istasyonlarda dinlenip soluklanacaktı . .

HER ŞEY GÜZEL OLACAKTI ÖYLE Mİ ?

Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu bu ve benzeri onlarca seçim vaadinde bulunmuştu. 90 Gün sonunda bilançoya bakarsak verilen sözlerin hiç birinin yerine getirilmediğini görüyoruz.

Eee hani her şey güzel olacaktı. .Yeşilköy sokaklarını Yeşilyurt sokaklarını birkaç tanker suyla yıkayıp temizlemek mi tek marifetiniz?

Uzatmayalım ...yerimiz dar ... Bir kuruş borçsuz belediye devraldınız Eksik olan ne ?  Elinizi tutan mı var ? Koca Üç ay geçti gitti iş yapmak için çalışmak hizmet etmek için ne bekliyorsunuz ki ?

Zuhuratbaba top sahasını 1800 yıllık geçmişi olan toprağımızı betona gömdünüz tek icraatınız da bu.

Editör: Serdar Tay